Очікування та прогнози на поточний тиждень (23.01.2023 – 27.01.2023)

Очікування та прогнози на поточний тиждень (23.01.2023 – 27.01.2023)

Очікування та прогнози на поточний тиждень

  • Оскільки минулий тиждень і вихідні пройшли на готівковому валютному ринку відносно спокійно, на сьогодні немає причин очікувати, що там будуть зростати дисбаланси за рахунок збільшення попиту, принаймні, в першій половині поточного тижня. Навпаки, відсутність сильних девальваційних очікувань сприятиме продовженню стабілізації курсу. Проте, поки що немає впевненості, що курс грн/дол наблизиться впритул до позначки 40,0, оскільки побоювання щодо нових наступів на Україну будуть стримувати подальше зниження курсу. Тому, діапазон 40,3-40,5 виглядає найбільш ймовірним на поточний тиждень, причому різниця між курсами купівлі і продажу може звужуватись
  • Безготівковий ринок буде й надалі відчувати дефіцит пропозиції валюти, котрий оцінюється на рівні 0,5-0,7 млрд. дол. і який треба буде покривати за рахунок резервів Нацбанку. Проте, погіршення погодних умов може знову збільшити попит на валюту, а пропозиція лишиться на низькому рівні. Це призведе до того, що курс грн/дол більшості угод безготівкового ринку лишиться на максимально можливому рівні у 36,97. Але присутність Нацбанку з інтервенціями стримуватиме короткострокові девальваційні очікування, що і буде виступати основним фактором стабілізації для ринку
  • В четвер Нацбанк переглядатиме облікову ставку. Незважаючи на те, що актуальна інфляція є значно меншою за прогнози вже другий місяць поспіль, це може вказувати на менші загрози її зростання у найближчі місяці. Це може бути сприйняте Нацбанком як аргумент передивитись свою політику стосовно зниження облікової ставки, раніше, ніж він очікував до цього (тобто, лише з другого квартала 2024 року). Проте, малоймовірно, що ставка буде знижена вже в поточний четвер. Це може відбутись ближче до середини цього року і дуже сильно залежатиме від ситуації на фронті.
  • На поточному тижні очікується досить невеликий обсяг погашення раніше випущених ОВДП (2,5 млрд. грн.). Але, оскільки це будуть 8-річні облігації, випущенні для фінансування статутного капіталу державної компанії, це погашення ніяким чином не впливатиме на результати нового первинного аукціону по ОВДП в цей вівторок. Взагалі, Мінфін планує досить широку лінійку випусків з погашенням від 6 місяців до 3 років. Тому, попит на аукціоні буде помірним.
  • Незважаючи на те, що потенціал сповільнення інфляції в США і можлива реакція ФРС стосовно пом’якшення траєкторії збільшення ключової ставки вже повністю закладено в курс євро/долар, він може лишатись на досить високих рівнях найближчим часом. Зокрема, послаблення активності на ринку енергоресурсів, зниження побоювань рецесії в світовій економіці та збереження позиції ЄЦБ щодо жорсткої монетарної політики підтримують укріплення євро.

23 Січня 2023