Очікування та прогнози на поточний тиждень (16.01.2023-20.01.2023)
Очікування та прогнози на поточний тиждень (16.01.2023-20.01.2023)
Очікування та прогнози на поточний тиждень
- Незважаючи на те, що ракетні атаки в суботу внесли певні негативні побоювання учасників готівкового ринку у короткостроковому періоді, вони поки що не здатні сильно вплинути на відносний баланс попиту і пропозиції. Тому, не очікується значних дисбалансів на поточному тижні, що може тримати середній курс купівлі-продажу грн/дол в готівковому сегменті близько поточного рівноважного рівня у 40,50.
- Безготівковий сегмент валютного ринку збереже помірний дефіцит валюти, котрий може скорочуватись через поступове відновлення агроекспорту морським шляхом через більш теплу погоду. Проте, цього не буде досить для повного покриття попиту на валюту, котрий лишається помірним через активний імпорт енергообладнання і палива. В результаті, Нацбанку доведеться покривати помірний дефіцит валюти інтервенціями із своїх резервів. Оскільки, з іншого боку, очікується подальше надходження міжнародної фінансової допомоги, це не вплине на здатність Нацбанку контролювати офіційний курс, що не призведе до його зміни на цьому тижні.
- Збільшення обов’язкових резервів банків не матиме значного впливу на ліквідність великих банків, проте, може зменшити рівень вільних ресурсів маленьких банків. Тому, очікується збільшення приватних депозитів у невеликих банках.
- Згідно з графіком відновлення публікацій офіційної статистики у вівторок очікується оцінка динаміки сільського господарства за весь 2022 рік. Враховуючи попередні дані щодо зниження врожаю в минулому році на 28%, падіння виробництва у секторі (враховуючи значні збитки від окупації також у тваринництві) може сягнути 30-33%
- Оскільки на первинному аукціоні у вівторок Мінфін не пропонуватиме облігацій, котрі можуть бути враховані банками для формування обов’язкових резервів, а також слабкі надії на підвищення ставок, активність інвесторів на аукціоні може бути невеликою. Погашення минулого випуску на 2,4 млрд. грн. у середу не вплине сильно на збільшення попиту на нові ОВДП. Ситуацію зможе врятувати лише включення нових ОВДП, котрі можуть бути враховані банками для формування обов’язкових резервів.
- Незважаючи на те, що представники ФРС США поки що офіційно не оголошували, що цього року можливе зниження ключової ставки, інвестори починають потроху оцінювати таку можливість, що впливатиме на подальше послаблення долара до основних світових валют. З іншого боку, оскільки рівень інфляції в США був вже оцінений ринком, на поточному тижні волатильність пари євро/дол зросте через намагання інвесторів заробити напередодні низки важливих економічних даних та засідань центральних банків ключових країн світу.